Zpráva ze srazu po 30-ti létech

Srazy Sraz30 Mejdan u Mirky  Sraz31 Sraz32 Sraz33 Sraz34

Sraz35 Sraz36 Sraz37 Sraz38 Sraz39 Sraz40
Zpráva ze srazu Růža vzpomíná  

  Kompletní zpráva ve formátu PDF je k dispozici v sekci Ke stažení.

Termín srazu

21. května 2004 16:00 až 22. Května 2004 05:00

Místo konání

Restaurace Orlice v Orlové – Porubě

Učitelé

Návštěva u učitele Zdenka Gvozdka, osobně se zúčastnili Blažková Marie, Poštulková Květoslava a Kněžík František

Spolužáci

Bogárová Eva, Císařová Hana, Durčáková Blanka, Exnerová Marie, Floksa Petr, Frajkovská Hana, Gříbková Růžena, Halamová Marie, Huračová Jiřina, Hanusková Zdena, Kamrla Zdeněk, Krol Jiří, Křevká Miroslava, Lalik Petr, Magyar Vlastimil, Penkala Petr, Šenková Lenka, Šrubař Jaroslav, Štefanka Vojtěch, Willertová Šárka

Fotografie

Na tomto webu
Objednávka na FotoMorava

Časový záznam

06:30 * 10:30 * 12:00 * 14:00 * 15:15 * 15:30 * 18:00 * 19:10 * 21:20 * 05:00


Čas 06:30 – 10:30

Je ráno 21. května 2004, půl sedmé ráno. Vstávám s pocitem, že to bude náročný den, ale že se na něho velmi těším, protože uvidím kamarádky a kamarády po mnoha, v některých případech dokonce po třiceti létech. Abych byl v dobré pohodě, rozhoduji se, že dám po ránu trochu tenisu. Nápad to je bezvadný a po hře odcházím v perfektní pohodě. Cestou do práce se stavuji na poště a pro benzín, v práci jsem něco po deváté a do půl jedenácté mám hotovo vše potřebné.

Čas 10:30 – 12:00

Chystám se odejít domů, abych se udělal čistý a krásný. Zde se to zadrhne, protože nemohu najít peněženku. Postupně se mi mění nálada:

Čas 12:00 - 14:00

Zkracuji zkrášlovací proceduru na minimum, přijíždím k Mirce pouze s mírným zpožděním a vyrážíme do Orlové. Stavujeme se u rodičů, máma Mirku chválí, že se vůbec nezměnila a sousedka si myslí, že mám opět novou ženu. Stavujeme se pro Kubu, který přebírá řízení a jedeme k Petrovi. Konečně mám od rána asi 15 minut času, tak chvíli klábosíme a začíná být pohoda.

Čas 14:00 – 15:15

Přesně ve 14:00 (nakonec jsem to domluvil takto) přicházíme k panu učiteli Gvozdkovi. Při kontrole úkolů z minulé návštěvy před pěti léty docházíme k závěru, že jsem nesplnil jediný úkol a to navštívit pana učitele dříve než zase za pět let. Takže si sypu na hlavu popel a znovu slibuji, že to napravím. Až budu mít fotky ze srazu 30, tak je panu učiteli osobně donesu.

Návštěva byla příjemná, popovídali jsem si a zavzpomínali na časy minulé. K dispozici byla výborná domácí pálenka, tentokrát i k mému potěšení, protože řidiče nám dělal můj syn Kuba. Pan učitel nás opět ohromoval svou fenomenální paměti (no možná na to tajně předem trénuje), takže jsem se s nim domluvil, že až přinesu fotky, dodá mi další informace pro Internetové stránky. Cituje pana učitele musím konstatovat že čas běžel jak jelen, byvše do prdele střelen a návštěva utekla jako nic a my pokračujeme dále.

Čas 15:15 – 15:30

Nějak jsem si vzpomněl při té pálence na Petrovy vynikající suché klobásy a Petr nezaváhal a vzal nás neplánovaně do svého skvěle zásobeného garážového bufetu. Suché klobásy jsou stále vynikající. Vzorek jsem zapomněl vyfotit, ale na druhé fotce je klobása k vidění v Kubové ruce. Ten pes je Lalikovic Max, který je jak mohu posoudit rovnoprávným členem rodiny (dost toho zneužívá).

Čas 15:30 - 18:00

Téměř všichni přišli na čas a první dvě hodiny proběhly v družných rozhovorech, které podle mne dostatečně nahradily hodinu dějepravy. Přidržím se tedy dále této praxe a další výuka dějepravy bude probíhat formou individuálních konzultací. Skvělý projev měla Růža, která střípkovitě zavzpomínala dobu školní docházky a všem se to moc líbilo. Pokud to dá dohromady písemně, tak to zde zveřejním. Poslala mi to hned v pondělí ráno (má velké bezvýznamné plus) a tak to tedy zveřejňuji. Marná sláva, pokud si vzpomínám, její slohové práce byly vždy skvělé. Hanka Císařová se stejně jako na minulém srazu stavila na necelou hodinu a zase odešla. Podle dohody se konzumuje jídlo a pití podle individuálních objednávek, vše funguje hladce.

Čas 18:00 - 19:10

S použitím mírného násilí se mi podařilo dostat všechny ven a přes mou neschopnost v použití samospouště (já se nerad fotím) z toho nakonec vylezly dvě hromadné fotky. Na vzduchu se mi zalíbilo, tak jsem tak ho tam ještě asi hodinu otravoval foťákem (ten vzduch). Padaly tam návrhy na další sraz pod širým nebem.

Čas 19:10 - 21:20

Další pokračování opět v salónkuaž do chvíle, kdy se s námi rozloučili naší učitelé. Paní učitelka Blažková nám věnuje láhev výborné domácí pálenky. Připíjíme si s nimi na shledání a obcházíme všechny spolužáky. Kdo má zájem dostává panáka. Zbytek pálenky (168ml) archivuji a bude k dispozici na příštím srazu. Po deváté se s námi pani učitelky Blažková a Poštulková a pan učitel Kněžík loučí. Na tomto místě jim velmi děkuji za účast, která náš sraz významně vylepšila.

Čas 21:20 - 05:00

Když se na to zpětně dívám, tak to je jako ve škole. Odzvonil konec hodiny, učitel opouští třídu a žactvo je jako puštěné z řetězu. Začíná méjdlo a tančí se velice. Mne nejvíce prohnala Zdenka Hanusková, která tančí velmi dobře a není to snadné jí stačit. Teď sedím pohodlně v křesle s počítačem na klíně a píšu tyto pindy a je už neděle něco po půlnoci. Má paní odchází spát a dává mi rady, že ty dvě hodiny spánku, které jsem od ukončení srazu zatím absolvoval nejsou nic moc. Já bohorovně přikyvuji, jako že už jdu a snažím se utajit pravou příčinu. Sedí se mi totiž opravdu pohodlně a při vstáváni mne bolí všechny svaly o kterých jsem před srazem neměl ani ponětí, že je potřebuji.

Kvalita fotografií se postupně snižuje v přímé úměře k množství světla a nepřímé úměře k množství zkonzumovaného alkoholu.

Útrata dosáhla vybrané částky kolem půlnoci. Podle instrukcí od Jarka jsem účet nevyrovnal a nepřešel na individuální režim. Vybrané peníze jsem tedy předal jemu a zbytek konzumace šel na jeho účet. Jarek navíc kolem třetí nechal dovést vynikající pizzu (ze své provozovny), přišla velmi vhod. Na tomto místě mu za jeho velkorysost děkuji. Ještě musím Jarka pochválit za jeho spolupráci na organizaci. Především oceňuji bezproblémovou obsluhu až do časných ranních hodin a Jarkovu schopnost moc nemluvit a jednat. Nemusel jsem tentokrát řešit žádné složité situace a sraz jsem si moc užil.

V čase 04:00 dne 22. května 2004 zaznamenávám seznam silných jedinců (slabší jedinci je nazývají většinou flamendry), kteří mají malé bezvýznamné plus za svou výdrž:

Bogárová Eva, Exnerová Marie, Hanusková Zdena, Kamrla Zdeněk, Krol Jiří, Křevká Miroslava, Lalik Petr, Magyar Vlastimil, Šenková Lenka, Šrubař Jaroslav a Štefanka Vojtěch.

Poslední foto Vojty je pořízeno 22. května 2004 v 04:56 na jeho vlastní přání. V 05:00 sraz oficiálně končí. Celkem jsem pořídil 155 fotografií, ze kterých zveřejňuji 106. Důvodem vyřazení je v naprosté většině nízká kvalita a informační hodnota, pouze zcela výjimečně možný indiskrétní obsah.

Čas 05:00 - 06:00

Jarek zařizuje aby se v pořádku dostaly domu Lenka a Mirka, které to v této chvíli mají nejdále. Mne cestou svezli k rodičům, kde mám dočasný azyl a v šest ráno spokojeně usínám. Sice jen na dvě hodiny, ale spalo se mi velmi dobře.

Shrnutí

Já osobně hodnotím sraz jako zatím nejlepší. Vše proběhlo hladce. Měl jsem pocit, že se všichni dobře bavili a byli spokojeni. Přišlo 20 spolužáků, což je 49% z evidovaného seznamu a v každém případě rekord mimořádných školních doučování. Jak už jsem uvedl mnoho starostí mi ubral Jarek a tak jsem si to pěkně užil.

Chválím hlavně spolužačky, které jsem shledal ve výborné fyzické a duševní kondici a zcela nepokrytě se jimi chlubím. Spolužáky nedovedu tak dobře ocenit, to nechám na děvčatech.

Padaly opět návrhy na častější scházení se, tentokrát však docela konstruktivně. Vzniklý návrh mi nad ránem sdělil Vlastík a mi se líbí a tak ho akceptuji. Dále tedy platí následující pravidla:

Stále platí, že vítám libovolné informace o naši třídě i kterých autor soudí, že stojí za zveřejnění. Vhodný způsob je e-meil a návštěvní kniha.

V Ostravě dne 23. května 2004 zapsal
Zdeněk Kamrla

 


Poslední změna
22.05.2005